Öğretmenler Günü Yazıları

Anasayfa »

  1. Özel Günler »
  2. 24 Kasım Öğretmenler Günü »

Öğretmenler Günü Yazıları

Öğretmenler bizler için çok değerli bir mesleğe sahip kişilerdir. Öğretmenler bizi yetiştirmeseydi belki de bizler bugünlerimiz de olamayacaktık. Bizler öğretmenlerimiz sayesinde başarılara koştuk ve ulaştık.

Ülkemiz de öğretmenlerimize artık fazla değer verilmemekle birlikte öğretmenlerini üzen bir çok öğrencilerimiz ortaya çıktı. Arkadaşlarım öğretmenlerimiz bizim kanımız ciğerimiz her şeyimiz olmalıdır. Sakın öğretmenlerinize kötü davranmayın ve kötü davranacak olursanız bir kez daha düşünün. Neden sizin için çanalayan sizin öğrenmenizi ve okumanızı isteyen birisini siz sevmeyesiniz ki ?

Öğretmenler Günü İle İlgili Yazılar

Milletlerin ilerlemişi gelişmesi ve kendi özgürlüklerine kavuşması için o millette eğitim şarttır. Eğitimin olmadığı bir toplum da öğretim de olmaz. Bu eksiklikleri olduğu yerler de de gelişeler. Toplumlar yerlerin de saymaya devam ederler. Uygar ve çağdaş toplumlarda insanların da bilgi birikimleri çok daha fazladır. Ve bu bilgileri bizler, ne kadar internet çağında da olsak bir çoğunu öğretmenlerimiz den öğreniriz. Bazen öğretmenlerimiz kimsenin bilmediği ve bulmadığı tavsiyeler verirler bizlere. Onlar hep bizleri düşünürler. Bizler okula gitmeden önce ailemiz den bir çok şey öğreniriz. Aslında bizim ilk öğretmenlerimiz anne ve babalarımızdır.

Öğretmenler günü yazıları kısa

Onların kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Tabi daha sonra da okuldaki öğretmenlerimiz gelirler. Onlar anne ve babamızdan öğrendiklerimizi bize tekrar öğretirler ya da hiç bilmediğimiz şeyler anlatırlar. Öğretmenler Günü ülkemiz de her yıl kutlanır ve bizler öğretmenlerimizi unutmaz onları hatırlamak amaçlı arar seslerini duyarız ya da onları ziyarete gideriz. Öğretmenlerimiz bizler için çok değerlidirler ve bizler ne yazık ki onları bir gün bile olsun bazen unutabiliyoruz. Bu öğretmenler günün de bize her şeyi öğreten öğretmenlerimizi unutmayalım ve onları bu özel günlerin de mutlu edelim.

Görüşler

Yeni Yorum Yap

*