Öğretmenler Günü'nün Anlam Ve Önemi

Anasayfa »

  1. Özel Günler »
  2. 24 Kasım Öğretmenler Günü »

Öğretmenler Günü'nün Anlam Ve Önemi

Türkiye Cumhuriyeti 'nin Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk'tür. Ata'mızdan bu yana Öğretmenler Günü bizler için çok önemli ve çok değerlidir. Öğretmenler bizlere yeni bilgiler kazandırırlar ve bu bilgiler bizim ilerde büyük insanlar olmamız sırasında bize faydalı olacak bilgilerdir.

Öğretmenlik ne kadar bir meslek halindeyse de, öğretmenler yeri geldiğinde bize bir anne, bir baba, bir abi ve bazen bir kardeş gibi yaklaşırlar. Biz üzgün olduğumuzda halimizi hatırımızı sorarlar, bir eksiğimiz olduğu zaman öğretmenlerimiz yardımımıza koşarlar. Öğretmenlerimizin kıymetini iyi bilmeliyiz. Öğretmenlerimizin hepimizin üzerinde emekleri vardır. Zamanın da annelerimizi babalarımızı yetiştiren öğretmenlerimiz bugün bizleri de yetiştirirler. Onlar anne babalarımızı yetiştirmeselerdi anne babalarımız da bizleri yetiştiremezlerdi. 

Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Bir öğretmen, bir doktor, bir avukat  bir mühendis ve daha bir çok meslekten insanı yetiştirir. Öğretmenlerimiz olmasa belki de bir çok meslek olmayacaktı. Ama bizler bugünün değerini bilmiyoruz ve öğretmenlerimizi hatırlamıyoruz. Bizlere bunca emek gösteren öğretmenlerimiz yalnızca bir gün olsun hatırlanmak istiyorlar. Bunu öğretmenlerimize çok görmemeliyiz. Bugünün en iyi anlam ve önemlerinden birisi de öğretmenlerimize olan saygımızı ve sevgimizi gösterip, öğretmenlik mesleğini tamamlamış, herhangi sebeplerden dolayı yarım bırakmış ve bir çok hayatını kaybeden öğretmenlerimizi hatırlayıp onları anmaktır.

Bir doktorun ne kadar büyük bir meslek sahibi olduğunun farkındasınızdır. Ama bizler, doktorlarımızı yetiştirenlerin öğretmenler olduklarını unutuyoruz. Atatürk'e vekillerin maaşları ne kadar olsun paşam diye sorduklarında, Atatürk öğretmene verdiği değeri verdiği cevap olan "Öğretmen maaşını geçmesin."  Sözüyle veriyor. 24 Kasım Öğretmenler gününün değerini unutmayalım. Öğretmenler bizler için çok önemli olmalılar. Bugün de onları arayalım mesaj atalım ama bir şekilde ulaşalım. Onlara değerli olduklarını hissettirelim.

Görüşler

Yeni Yorum Yap

*