Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Anasayfa »

  1. Özel Günler »
  2. 24 Kasım Öğretmenler Günü »

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenlerimiz, bize sevgiyi, saygıyı, mutluluğu, huzuru gösteren öğretmenlerimiz. Bizi okutan büyüten saygıdeğer öğretmenlerimiz. Günümüz de artık öğretmenlerimize pek bir sevgimiz saygımız kalmadı. Hem öğrencilerimiz öğrenciliklerinin farkında değiller hem de öğretmenlerimiz öğrenci yetiştirme hevesin de değiller. Tabi bu yazacaklarım geneli kriter alarak yazılacaktır.

Öğrencilerimiz öğretmenlerinin değerini bilmiyorlar çünkü artık öğrenme hevesi kalmadı hiç bir ögrenci de. Öğretmenlerimizin bir kısmıda, emeklerinin karşılıklarını alamadıkları için de doğal olarak öğretmenlik mesleklerine saygı duymamaya başladılar. Böyle olunca hiç öğretme hevesleri de kalmadı. Aslında her iki tarafta da var hatalar. Ama bazı öğretmenlerimiz vardır ki onlar gerçekten de kutsaldırlar. Onların yeri çok ayrıdır onlar işte bize her şeyi öğretenlerdir. Bizim 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde onları unutmamamız gerekir. O asil öğretmenlerimizi bir gün de olsa sevindirmek onlara hediye almak bizim görevlerimiz arasındadır. Onlara değerli olduklarını fark ettirmezsek onlar da öğretmenlik mesleklerine, o kutsal mesleklerine harika bir meslekmiş gibi bakmazlar. Bu da git gide kötü bir hal almaya  başladı zaten.

24 kasım Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon

Öğretmenlerimiz artık eski değerlerini yitirdiler ve artık mesleklerini aşkla yapmıyor. Öyle bir hal aldıki bu yüce meslek, yalnızca işe gidip gelmek gibi kabul olur oldu. Öğremen dendiğinde kim olursa olsun önünü iliklemesi lazımdır. Saygı duyması lazımdır. Hepimiz onların emeklerinden geçiyoruz ve hepimiz öğretmenlerimizden bir şeyler öğreniyoruz ve yıllar geçse de öğreneceğiz. Bir dakikanızı ayırıp öğretmensiz bir dünya hayal edin. Kimse hiçbir eğitim görmemiş olsun. Dünya ne kadar da kötü bir hale gelirdi.

Eğitim seviyesi ülkemizde zaten yeterince yerlerde fakat yine öğretmenlerimizin değerini bilen bir çok öğrenci ve saygı bilen insanlar hala vardır. Bu 24 Kasım Öğrtmenler Günü'nde öğretmenlerimizi unutmayalım. Onları bir gün dahi olsa mutlu edelim ki onlar da ne kadar kutal mesleklere sahip olduklarının farkına varsınlar.

Görüşler

Yeni Yorum Yap

*