Mehmet Akif Ersoy Kompozisyonu Kısa

Anasayfa »

  1. Yazarlar »
  2. Haberler »
  3. İstiklal Marşı »

Mehmet Akif Ersoy Kompozisyonu Kısa

Mehmet Akif Ersoy ile ilgili kompozisyon. Mehmet Akif Ersoy hakkında kısa kompozisyon. İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy konulu örnek kompozisyon. Özet olarak Mehmet Akif Ersoy kompozisyonu kısa.

Mehmet Akif Ersoy, Türk milleti için, sadece İstiklal Marşı'mızın şairi olmaktan öte, bir edebiyat, düşünce, sanat ve kişilik abidesidir. O, yaşadığı dönemde şair ve düşünür kimliği ile topluma yol göstermiş, toplumun önünde gitmiş ve toplumda derin izler bırakmıştır. O, bütün bu özellikleri, edebî, ilmî ve fikrî birikimleri ve kişilik bütünlüğü ile her bakımdan mükemmel bir insan, mükemmel bir şahsiyet ve insan-ı kâmil olarak ortaya çıkmaktadır. (1)

Mehmet Akif hakkında önemli çalışmalarda ve araştırmalarda bulunan D. Mehmet Doğan, onun için “Büyük şair, düşünür ve mücadele adamı aynı zamanda insan olarak da mükemmel bir örnek, gerçek bir karakter abidesi. Sadece idealist değil, ideal insan. Tanıdıkça sevilen, yaklaştıkça büyüyen ender büyük insanlardan biri…” demektedir.

Yazmış olduğu İstiklal Marşı ile Milli Mücadele'ye büyük katkı sağlamış olan ve bu sayede “vatan şairi” olarak anılan Mehmet Akif, Türk edebiyat tarihinin yeri doldurulamaz eşsiz şahsiyetlerinden biridir.

(1) İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy, İbrahim Akyol, Çankırı-2011, s.7

Görüşler

Yeni Yorum Yap

*