Kısa 10 Kasım Yazıları

Anasayfa »

 1. Özel Günler »
 2. 10 Kasım »

Kısa 10 Kasım Yazıları

Kurtuluş savaşımızın lideri, Türkiye cumhuriyetini kuran yüce insan büyük komutanımız, dünya üzerinde bir eşi daha bulunmayan devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1938 yılı 10 kasım günü hayata gözlerini yumduğunda, yanlızca 57 yaşındaydı ve bu kısacık hayatına, bir çok sıkıntı ve savaşı sığdırmış olan, bulunmaz bir liderdi. Tüm hayatını Türk halkının gelişmesi, özgürlüğü ve bağımsızlığına adayan fedakar ve eşsiz bir insandı.

Kibarlığı, merhameti, medeniyeti, karizması ve barış yanlısı tavırlarıyla sadece Türk halkının değil, tüm dünya milletlerinin saygı duyduğu bir lider olmasıyla biliniyordu.

Türk tarihi boyunca hiç bir gücün cesaret edip gerçekleştiremediği, siyasal, ekonomik ve sosyal alanlarda çok büyük devrimler gerçekleştirmişlerdir. Ayrıca hayatını Türk milletinin gelişimine adamış olan bulunmaz bir özelliğe sahiptir ve bu özelliğiyle dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.

Ancak yaşanan bu köklü değişimler kolay olmamış ve Atatürk Türk milleti için canını ortaya koymaktan hiç bir zaman çekinmemiştir.

Bu cesareti ve kendini millete adamışlığı sayesinde, tüm dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarmış. Bu sayede dünya tarafından büyük hayranlık ve ilgiyle izlenen bir lider olmuştur.

Bunun nedeni ise, yaşamından ölümüne kadar, hayatının her evresinde, gelecekte atılması gereken adımın, çok iyi tahmin edilmesi özelliğine sahip olması sayesinde, geleceği görebilme özelliğidir. Dğnya liderleri arasında, geçmişle ilgilenmenin birşey kazandırmayacağını ve geleceğe yönelmek gerektiğini gören, çok enderliderlik özelliklerine sahip bir kişiliktir.

Böylesine büyük bir liderin ölümü, büyük Türk milletinin derin yasına neden olmuş. Fakat Atatürk'ün ardında bıraktığı ilkeler Türk milletinin geleceğine ışık tutmuştur.

Atatürk'ün ilkeleri sayesinde Türkiye cumhuriyeti modern ve çağdaş bir dünya devleti seviyesine ulaşmıştır.

Büyük önder Atatürk, Türk milletini büyük buhranlardan kurtarması ve çağdaş milletler seviyesine getirerek, yakın çağa değil yüz yıllara darbe vurmuş bir devlet adamıdır. Ardında bıraktığı devrim ve ilkeler Türkiye'nin geleceğine yön vermiş olan büyük atılımlardır.

Görüşler

 1. Yönetim
  6 Kasım 2014, Perşembe 12:16

  Atatürk, gayretliliği, aklı ve fedakarlıklarıyla halkımıza lider olmuştur. Her Türkiye cumhuriyeti yurttaşı onu çok iyi bilmeli, ilkelerini öğrenmeli, kurduğu cumhuriyeti muhafaza etmeli, savunmalı ve ayakta tutmalıdır.. Atatürk?ün kişilik özellikleri bütün ülke halkları tarafından takdir edilir.. Biz Türkiye cumhuriyeti yurttaşları olarak onu unutmayacağız, devrim ve ilkelerine bağlı kalmalıyız. Atatürk ve silah arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti?ni bağımsız hür olarak sonsuza dek yaşatacağız.

  Cevapla

  *

Yeni Yorum Yap

*