Çanakkale Savaşı izle

Anasayfa »

  1. 18 Mart Çanakkale Zaferi »
  2. Özel Günler »
  3. Çanakkale Savaşı »
  4. Cumhuriyet Savaşları »

Çanakkale Savaşı izle

O öyle bir savaştı ki, kan gövdeyi götürüyor, Türk ordusu destan yazıyordu. Yıllarca, nesilden nesile anlatılacak o muhteşem destan, vatan ve namus yolunda canlarını hiçe sayan kahraman Türk Ordusu tarafından yazılıyordu. Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusu, Allah'ın da yardımıyla düşmanı vatan toprağından defediyordu.

Sarı Siyah Çanakkale Savaşı izle

1915 yılında Osmanlı devleti dört cephede savaşmaktadır. Trablusgarp ve Balkan savaşları bitmiş, Sarıkamış faciasının ardından da İngiliz-Fransız donanması Çanakkale boğazına kadar gelmiştir. Cihad çağrısı yapılmıştır. Arkadaşı Nedim'in şehit düştüğü bu savaştan kendisi de ağır yaralı çıkan Hasan , Ege'de bulunan annesi ve kardeşi Mehmet'in yaşadığı kendi kasabasına geri döner. Savaşta yaşadıklarından sonra savaşa karşıtı olan Hakan'ın kardeşi savaş yanlısı bir gençtir. Bu nedenle onu İstanbul'a İstanbul Sultanisi mektebine yazdırırlar. Fakat harp ilan edilmiştir , ve Mehmet çoktan 2. Tümene katılıp Çanakkale'de savaşmak için gönüllü olmuştur bile , bunun öğrenen Hasan ise cephe cephe dolaşarak kardeişini arayıp bulmak için çoktan Çanakkale'nin yolunu tutmuştur.

Vizyon Tarihi: 07 Haziran 2013
Yapımı: 2012 - Türkiye
Tür: Dram
Yönetmen: Levent Akçay
Oyuncular:Burcu Binici ,  Kaan Keskin ,  Yusuf Güney ,  Gülgökçe Korkmaz ,  Kaan Oruçoğlu
Senaryo:Mehmet şeylan
Yapımcı:Levent Akçay

Çanakkale Yolun Sonu İzle

Çanakkale Savaşı Filmi

Takvimler Nisan 1915'i gösterdiğinde I. Dünya Savaşı'nın en çetin cephelerinden biri olan Çanakkale'de işgalci güçler aylardır sürdürdükleri kuşatmadan aylardır hiçbir şey elde edememiş haldedirler. Anzak güçleri daha sonra kendi isimleriyle anılacak olan Anzak Koyu'nda mağlup edilmişlerdir. İçinde isimsiz kahramanlar Muhsin ve Hasan kardeşlerin de yer aldığı Hilal-i Ahmer cemiyetine mensup destek birliği zorlu bir yol sonrası cepheye ulaşır. Ne var ki siperlere girdikleri anda savaşın tahmin edemedikleri sert ve acımasız yüzüyle karşılaşırlar. Muhsin oldukça keskin bir nişancıdır ama her gün ölümle buruna burunadırlar. Yüzbaşı İbrahim Adil, Muhsin'i keskin nişancı olarak görevlendirmiştir ve yüzbaşıdan istediği tek şey kardeşi Hasan'ın cephe gerisinde görevlendirilmesidir. Muhsin bir başka keskin nişancı olan Şeref ile beraber en ön saflardaki düşman askerlerini avlarken keskin hüneri ve Anzak'ları tek tek indirmesi de tüm koya adının duyulmasına neden olacaktır. Fakat Anzak kuvvetlerinin başındaki İngiliz Binbaşı Steward'ın bu namlı Türk askerine karşı manevrası da gecikmeyecektir

Çanakkale Geçilmez Çizgi Filmi tek parça izle

Çanakkale Savaşı Belgeseli

Görüşler

Yeni Yorum Yap

*