29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kısa Konuşma Metni

Anasayfa »

  1. Konuşma Örnekleri »
  2. Özel Günler »
  3. 29 Ekim »

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kısa Konuşma Metni

Saygıdeğer müdürüm, değerli veliler ve sevgili öğrenciler Cumhuriyetimizin 93. Yılına kavuşmanın sonsuz mutluluğu ve sevinci içindeyiz.

Sevgili  cumhuriyetimiz, göz bebeğimiz 100. Yaşına doğru adım adım ilerlerken, her geçen yıl  daha fazla gururlanıyor ve cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz, Atatürk’ün değerini daha fazla anlıyoruz.

Yaşadığımız coğrafya vatan ve cumhuriyetimizin ne kadar önemli olduğunu her gün hatırlatıyor bize….. savaşalar, bombalar, mülteciler, hayatta kalmak için bir bota binip kaçmaya çalışırken kıyılara vuran cansız bebekler…. Büyük acılar içindeki komşularımız bize güçlü, modern,  çağdaş cumhuriyetimizi korumak ve güçlendirmek için elimizden geleni yapmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Birlik ve beraberlikle Kurtuluş Savaşı’nı kazanan halkımız, aynı birlik ve beraberlikle cumhuriyetini korumasını ve güçlendirmesi gerektiğini çok iyi biliyor.

Sevgili çocuklar, bizler, öğretmenleriniz, sizleri Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı vatan ve millet sevgisiyle dolu insanlar olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Atatürk’ün bize armağan ettiği ,“En büyük eserim” dediği cumhuriyet, sizlerin omuzlarında yükselecek. Sizlere verilen görevin büyüklüğünü ve zorluğunu düşünüp kendinizi ona göre hazırlayın.

Cumhuriyet sizden çok şey bekliyor…

Görüşler

Yeni Yorum Yap

*