29 Ekim Açılış Konuşması Örnekleri

Anasayfa »

  1. Konuşma Örnekleri »
  2. Özel Günler »
  3. 29 Ekim »

29 Ekim Açılış Konuşması Örnekleri

Cumhuriyetimizin kurucusu önderimiz Atatürk'ün, milletimize bıraktığı eşsiz bir hediye olan Cumhuriyetin ilan edilmesinin 91. Yılında birlikte kutlamanın verdiği mutluluk ve coşku içerisindeyiz.

Değerli Öğretmenler ve Sevgili Öğrenciler;

Cumhuriyetimizin kurucusu önderimiz Atatürk'ün, milletimize bıraktığı eşsiz bir hediye olan Cumhuriyetin ilan edilmesinin 91. Yılında birlikte kutlamanın verdiği mutluk ve coşku içerisindeyiz. Türkiye için sadece bir yönetim şekli olmayan Cumhuriyet, tarihimizin en geniş çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği yenilikler ve kolaylıklarla Türk milletinin ufkunu genişletmiştir. Cumhuriyeti ayakta tutan kuvvet milletin gücü, iradesi ve vatanına olan bağlılığıdır. Cumhuriyetin temel hedefi halkına sahip çıkan, ülkesini koruyan, görevlerini yerine getiren üretken bireyleri topluma kazandırarak daha ileri seviyelere çağdaş uygarlığa getirmek olmuştur. Bizler, Cumhuriyetimizi korudukça ona bağlı inançlarımızla yaşadıkça daha nice Cumhuriyet Bayramları kutlayacağız. Türk milleti bu günlere gelinen yolları unutmayarak ülkesine, cumhuriyete sımsıkı sarılacaktır. Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlar ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin huzurunda saygılarımı sunarak eğilirken, hepinize saygılarımı iletiyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konuşma Metni Örneği

Ulu önderimiz Atatürk 19 Mayıs 1919 da Samsuna çıkmasıyla birlikte başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşından zaferle ayrıldıktan sonra, 29 Ekim 1923 yılında ilan etmiş olduğu Cumhuriyet Türk milletine bıraktığı en büyük armağan ve mirastır. Bu değer Türk milletini onurlu ve özgür bir şekilde düşünebilen, eşit hakları olan fertler haline getirmiştir. Devleti yönetmeyi tek bir sınıfa veya zümreye bırakmayan cumhuriyet rejimi kurulduğu andan bu yana ülkemize büyük katkılar sağlamıştır. Tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olmuş Cumhuriyet, getirmiş olduğu yenilikler sayesinde Türk insanın ufkunu genişleterek sosyal, siyasal ve ekonomik yaşantıyı yükselterek sınıf atlatmıştır. Türk Milleti, Cumhuriyet sayesinde uluslararası alanlarda önemli bir yere sahip olmuş ve Atatürk ilkeleriyle saygın ülkeler arasına girmiştir. Türk Milletine düşen en büyük görev cumhuriyet ilkelerine bağlı kalmak onu sürekli koruyup yüceltmektir. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor; ulu önderimiz Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda eğiliyorum.

29 ekim kutlama programı örneği

Görüşler

Yeni Yorum Yap

*