15 Temmuz Şehitlerine Mektup

Anasayfa »

 1. 15 Temmuz Şehitlerine Mektup »
 2. 15 Temmuz »

15 Temmuz Şehitlerine Mektup

15 Temmuz şehitlerine duygu ve düşüncelerimizi anlattığımız bir mektup örneği.

          Sevgili Demokrasi Kahramanları,

           Üstünüze bombalar yağarken nasıl da cesurdunuz, nasıl da korkusuz… Bazen düşünüyorum ve kendimi sizin yerinize koyuyorum. Ben de sizler gibi tankların önüne yatıp, bombaların altında bayrak sallayabilir miydim korkusuzca bilmiyorum.

          Bir insan ülkesi için nasıl da böyle cesurca her şeyini arkasında bırakarak koşar sokaklara, kahramanlıklarınız bir film gibi adeta. Böylesine büyük cesareti içinizdeki iman gücü vermiş olmalı tıpkı Çanakkale zaferini bize kazandıran ruh gibi.

          Bizim için, ülkemiz için, daha güzel yarınlar için döktüğünüz kanları yerde bırakmayacağız bizler de. Belki sokaklara çıkıp tankların altına yatamadım, üstüme kurşun yağarken bayrak sallamadım belki ama ülkem için çok çalışarak, vatanımı çok severek bizim için döktüğünüz kanları boşa çıkarmayacağım söz veriyorum size. Siz rahat uyuyun Sevgili Demokrasi Kahramanları.

Bu makale belirtilen kaynakçalara göre yeniden yazılarak, tarafından 23 Eylül 2016 Cuma günü yayınlanmıştır , son olarak da 29 Kasım 2017 Çarşamba tarihinde güncellenmiştir .

Görüşler

 1. Hazal
  12 Şubat 2017, Pazar 14:55

  Elinize sağlık çokkk güzel olmuş

 2. yasmin
  27 Aralık 2016, Salı 13:45

  Çok güzel olmuş saolun ????????

 3. umut
  6 Aralık 2016, Salı 18:14

  güzel olmuş eline saglık

*